Ангіна відноситься до захворювань ЛОР-органів. При такій патології спостерігається ураження мигдаликів і горла. Діагностується як в дорослому, так і дитячому віці. Причиною хвороби частіше стає вірусна або бактеріальна інфекція. Щоб вилікувати недугу, потрібно використовувати різні таблетки від ангіни.

Які таблетки призначають при ангіні

Тонзиліт гострого характеру завжди супроводжується сильними болючими відчуттями в горлі, підвищенням температурних значень і порушенням процесу ковтання. Щоб позбутися від неприємної симптоматики, необхідно приймати таблетки від ангіни.

Лікування повинно проходити комплексно. Якщо причиною хвороби стала бактеріальна інфекція, то для горла призначаються антибіотики. Вони бувають двох видів: місцевими і системними. Які з них вибрати, вирішує тільки лікар залежно від віку хворого та типу збудника.

При вірусної інфекції використовуються противірусні засоби. Вони не тільки вбивають мікробів, але ще і підвищують імунітет.

Від больового синдрому допоможуть таблетки від ангіни для розсмоктування. До їх складу включені анестезуючі компоненти у вигляді лідокаїну або левоментола. Використовувати їх можна при будь-якому вигляді інфекції. Найчастіше їх використовують при ангіні у дорослих або підлітків.

Дітям з 3 до 6 років рідко дають розсмоктуючі таблетки. Такі ліки замінюються на спреї або розчини для змазування горла. В їх склад входять натуральні компоненти, які мають антисептичний ефект.

Якщо ангіна супроводжується підвищенням температурних значень, то лікарі радять приймати жарознижуючі засоби. Малюкам до шестирічного віку дають сиропи або ставлять свічки. Інші пацієнти можуть приймати таблетки на основі парацетамолу або ібупрофену.

Під час лікування слід дотримуватися суворого постільного режиму та вживати багато теплої рідини.

Лікування антибіотиками


Препарати з антибактеріальної групи рекомендується застосовувати тільки в тому випадку, якщо причиною патологічного процесу стало бактеріальне ураження.

Призначення таких ліків проти ангіни проводиться при:

  • наявності високої температури, яка не спадає довше трьох днів;
  • освіту гнійної плівки на мигдаликах;
  • дитячому віці молодше 2 років;
  • розвитку ускладнень на сусідні органи.

Дітям призначаються системні таблетки при ангіні на основі пеніцилінів. Вони вважаються найбільш безпечними з усіх, мають мінімум протипоказань і побічних ефектів. До їх складу входять природні і напівсинтетичні компоненти. Нерідко лікарі призначають препарати, у складі яких є клавуланова кислота.

Якщо причиною захворювання стали стафілококи, менінгококи і пневмококи, то необхідно використовувати кращі таблетки від горла макролидной групи. При ускладненому перебігу в умовах стаціонару пацієнтам ставлять уколи з антибіотиками з групи цефалоспоринів.

Амоксицилін

Таблетки для розсмоктування при ангіні не завжди виявляють належний ефект. Вони впливають безпосередньо на вогнище запалення. Тому якщо лікування розпочато із запізненням, то мікроби стрімко поширюються по всьому організму. У таких випадках доводиться підключати системні антибіотики.

Одним з дешевих коштів з пеніцилінової групи вважається Амоксицилін. Ліки випускається у вигляді гранул для приготування суспензії і таблеток. Несприятливо позначається на стафилококках і стрептококках.

Цей антибіотик стійкий до впливу кислого середовища, тому спокійно проходить шлунок. Моментально всмоктується в травний канал. Дозу підбирає лікар. Дозволений дітям з народження.

Ампіцилін

Бета-лактамний антибіотик з групи пеніцилінів. Ефективний проти грампозитивних і грамнегативних бактерій. Продається в таблетованій формі з дозуванням 250 міліграм. Рекомендується до застосування у дітей старше 6 років і дорослих.

Вплив активної речовини направлено на придушення синтезу клітинних бактерій. Несприятливо впливає на стафілококи, які не утворюють пеніциліназу, а також на стрептококи, пневмококи, кишечну паличку.

Приймати при ангіні препарат необхідно строго по інструкції. При перевищенні дозування розвиваються побічні ефекти. Перед вживанням варто переконатися у відсутності протипоказань. Щоб вилікуватися від ангіни, 3 таблетки приймається на добу через рівні проміжки часу.

Цефтріаксон

Цей препарат відноситься до групи цефалоспоринів третього покоління. Випускається у вигляді порошку для приготування розчину. Використовується внутрішньовенно або внутрішньом’язово. Призначається пацієнтам у тому випадку, якщо пеніциліни не надали ефективність, захворювання набуло ускладнення або лікування проводиться в умовах стаціонару.

Уколи не застосовуються для лікування вагітних жінок на ранніх термінах. Також протипоказанням є хвороби нирок і печінки.

Дозування залежить від віку хворого та перебігу хвороби. Для лікування ангіни дорослим і підліткам призначається за 500-2000 мг активного компонента.

Дітям з вагою менше 20 кілограм дозу розраховують виходячи з ваги: на один кілограм припадає 20-30 міліграм. Якщо вага дитини знаходиться в межах 20-40 кілограм, то лікарі рекомендують давати по 80 мг/кг.

Вводити медикамент внутрішньовенно або внутрішньом’язово потрібно один раз на добу. Розводиться порошок ізотонічним розчином натрію хлориду або однопроцентним розчином лідокаїну.

Флемоксин

Від гнійної ангіни часто лікарі призначають Флемоксин Солютаб. Цей препарат призначений для лікування дітей старше одного року. Випускається в таблетованій формі. При взаємодії капсул з водою утворюється суспензія. Завдяки чому ліки краще засвоюється організмом.

Активним компонентом виступає амоксицилін, який відноситься до групи пеніцилінів. Є 4 основних дозування 125 мг, 250 мг, 500 мг та 1000 мг. Який саме вид медикаменту вибрати, вирішує лікар виходячи з віку і маси пацієнта. Приймати таблетки необхідно 2-3 рази на добу.

Сумамед

У дорослого та дитини від ангіни для дітей використовується Сумамед. Такий препарат належить до групи макролідів. Він надає ефективність проти грампозитивних і грамнегативних бактерій. Здатний впоратися з мікробами, які є паразитами і впроваджуються всередину клітини.

Випускається в таблетках і суспензії. Капсули призначають дітям старше шестирічного віку, підліткам і дорослим. Сироп призначений для малюків старше півроку.

Головною перевагою такого антибіотика є те, що його потрібно приймати один раз на добу. А тривалість лікувального курсу складає всього 3 дні.

Таблетки для розсмоктування

Пити при ангіні дорослому і дитині потрібно не тільки антибактеріальні засоби. Необхідно включати в терапію ті препарати, які впливають безпосередньо на вогнище запалення. Для цього використовуються таблетки, які проявляють антисептичний, знеболюючий і протизапальний ефект.

Декатилен

Смоктальні таблетки від ангіни. Мають бактерицидну, фунгистатическим, аналгетичну властивістю. Справляються з будь-якими видами мікробів: бактеріями, грибками і вірусами.

Препарат має мінімум протипоказань у вигляді підвищеної чутливості до складових препарату. Також не дозволяється до застосування у дітей молодше 4 років.

При запаленні мигдалин і горла потрібно розсмоктувати по одному леденцу. Повторювати процедуру слід через кожні 2-4 години протягом 5 днів.

Фалиминт

Використовується при наявності сильних болючих відчуттів у горлі. Надає антисептичний ефект. Не всмоктується в загальний кровотік, а тому вважається безпечним. Рідко викликає побічні ефекти. Призначається дорослим і дітям старше 3 років.

Щоб позбутися від неприємних симптомів при ангіні, потрібно розсмоктувати по 1-2 драже. Кратність застосування — від 3 до 5 разів на добу.

Лизобакт

Одне з кращих засобів для лікування ангіни у дітей старше трьох років, вагітних і годуючих жінок. До складу включено два основних компонента: лізоцим і піридоксин. Завдяки такому поєднанню виявляється виражений антисептичний ефект. Створює на слизовій оболонці ротової порожнини і горла захисну плівочку.

Розсмоктувати таблетки рекомендується по одній штуці від 3 до 4 разів за день. Тривалість лікувального курсу становить 6-8 діб.

Фарингосепт

В якості основного компонента виступає моногідрат амбазона. Виявляє антисептичну дію. Веде до загибелі патогенних і умовно-патогенних мікробів, які не мають чутливості до антибіотиків. Не всмоктується в системний кровотік.

Має приємний присмак какао. Використовується для лікування дітей старше 3 років і дорослих. Дозування в добу становить від 3 до 5 таблеток.

Нео-ангін

Комбінований антисептичний засіб. Під час розсмоктування надає легкий анестезуючий ефект. Виявляє активність проти грампозитивних та грамнегативних бактерій. Також добре допомагає при грибковому ураженні.

Якщо почати приймати Нео-ангін на ранніх стадіях хвороби, то повністю вдається уникнути прийому системних антибіотиків. Ліки має приємний смак і добре переноситься пацієнтами.

Призначається дорослим і дітям старше 6 років по одній таблетки через кожні 2-4 години. Добова доза не повинна перевищувати 8 штук.

Інші таблетки для лікування

Не завжди ангіна викликається бактеріями. При тонзиліті вірусного характеру призначаються противірусні засоби. Вони не тільки борються з збудниками, але і підвищують імунітет.

До цієї групи засобів відносять:

  1. Анаферон;
  2. Эргоферон;
  3. Кагоцел;
  4. Арбідол.

Тривалість лікувального курсу при активізації вірусів становить 5 днів. Препарати на основі інтерферонів вважаються безпечними, тому допускаються до застосування у малюків з 1-6 місяців.

При грибкової інфекції призначаються інші медикаменти. Для надання системного ефекту використовується Ітраконазол. Випускається у вигляді капсул. Впливає безпосередньо на клітинні мембрани грибків, тим самим нормалізуючи мікрофлору ротової порожнини і кишечнику.

Добре допомагають таблетки Гексорал Табс. Мають протимікробну, протигрибкову і місцевоанестезуючу ефектом. Після розсмоктування дія зберігається ще протягом 8 годин. Допускається для лікування дітей з 4 років.

Для надання протизапального ефекту застосовується Тантум Верде. До його складу включено нестероїдний компонент, який допомагає швидко усунути болі в горлі. Таблетки заборонені дітям молодше 6 років. Розсмоктувати льодяники слід 3-4 рази на добу по одній штуці. Не можна застосовувати довше 5 діб.

Як правильно вибрати таблетки від ангіни

Важливим моментом успішного лікування є правильний підбір медикаментів. Все залежить від того, який збудник викликав ангіну. Причинами появи неприємних симптомів можуть стати бактерії, віруси і грибки. Визначити форму хвороби може тільки лікар за симптомами і результатами аналізів:

  1. При вірусному ураженні гланд спостерігається незначне збільшення та почервоніння мигдалин. Горло болить не сильно, але спостерігається дискомфорт при ковтанні їжі. Температура підвищується до 37,5-38 градусів. У таких випадках потрібно прийом противірусних засобів і таблеток для усунення болю. Тривалість лікувального курсу становить 5-7 діб.
  2. При бактеріальної інфекції на мигдалинах утворюється гнійна плівка. Температура тіла підвищується до 39-40 градусів. Збільшені гланди сильно. Лікування передбачає прийом системних антибіотиків, жарознижуючих препаратів, розсмоктування таблеток з антисептичну, заспокійливу та антибактеріальну дію. Медикаментозна терапія триває від 7 до 14 днів.
  3. Грибкову форму ангіни визначити дещо складніше. На слизової оболонки гланд і горла з’являється білий наліт. Але він має сирнистий характер. В деяких місцях спостерігається почервоніння. Пацієнт відчуває не тільки біль, але і печіння. Температура зазвичай не перевищує 37,5 градуса. Всередину приймаються таблетки від грибків. Також слід розсмоктувати таблетки з антисептичною властивістю.

Якщо лікування буде підібрано неправильно, то симптоми будуть тільки посилюватися. Це призведе до розвитку серйозних ускладнень. Щоб не допустити такого процесу, лікарі проводять забір матеріалу і віддають у лабораторію для дослідження. Вибір будь-якого препарату завжди потрібно узгодити з лікуючим лікарем.