Бальзами практично не дають побічних ефектів, але призначати їх собі самостійно не можна. Мазь від гаймориту зручна у використанні, нею легко користуватися в домашніх умовах.

Мазь від гаймориту яку вибрати

Після встановлення діагнозу, лікар призначає лікування. Пацієнтам виписують бальзами, антибіотики, антигістамінні засоби. Важливо зняти набряклість слизової, очистити носові шляхи від скупчень. Ефективні будуть промивання носа фурациліном і зборами трав. Для покращення лікувального впливу, додатково призначають мазь в ніс при гаймориті. Бальзами мають тонізуючу, протимікробну і антиалергенним впливом. Вони усувають набряк слизової, стимулюють відтік соплів, розріджують скупчення. Для лікування гаймориту мазь повинна підбиратися лікарем.

Ефективними бальзамами від верхньощелепного синуситу є:

  • мазь Вишневського;
  • оксолиновый крем;
  • ихтиоловый бальзам;
  • медикамент Флемінга.

В аптеці мазь від гаймориту зазвичай продається без рецепта. Хворий може приготувати самостійно бальзам від носової патології. Слід враховувати, що компоненти зілля можуть викликати алергію. Перед виготовленням від гаймориту в домашніх умовах мазь, потрібно перевірити, чи немає у хворого алергічних реакцій. Для цього варто нанести на зап’ясті зілля, почекати 2 години. Якщо ніяких змін не відбулося, інгредієнти можна вживати в приготуванні.

Мазь симановского при гаймориті використовується для усунення симптомів патологічного процесу, вбиває хвороботворні флору. Вона ефективна для зняття запального процесу. Складна мазь від гаймориту містить у своєму складі ментол, новокаїн, демидрол, вазелін.

Засіб не подразнює слизову. Його можна використовувати для лікування верхньощелепного синуситу маленьким дітям, вагітним жінкам.

 

Як діють мазі при гаймориті

Бальзам від верхньощелепного синуситу вважається одним з видів лікування патологічного процесу, що запобігає подальші ускладнення. Чим раніше пацієнт займеться лікуванням, тим швидше хвороба відступить. Іхтіолова мазь при гаймориті має протизапальну, антисептичну та протисвербіжну дію. Цей засіб не можна застосовувати при гострій формі захворювання. Компоненти зілля впливають таким чином, що вони перестають розмножуватися, поступово вмирають. Від носової патології ихтиоловый бальзам може викликати алергійну реакцію. Не можна застосовувати такий засіб людям з підвищеною чутливістю до компонентів засобу.

З воском мазь від гаймориту. Цілющі властивості такого продукту лікують верхньощелепної синусит практично без побічних ефектів. Такий бальзам можна приготувати самостійно. Важливо використовувати при приготуванні натуральні продукти.

 

Аптечні препарати у формі мазі від гаймориту

Фармацевтичний ринок пропонує широкий вибір різних кремів для боротьби з верхнещелепними синуситом. При виборі лікарського засобу, потрібно враховувати його складові.

Популярні лікарські аптечні мазі від гаймориту.

  1. Мазь Доктор мом. Цей препарат використовується в якості комплексної терапії гаймориту. Ліки містять у своєму складі камфору, тимол, ментол, скипидарні масло. Бальзам наносять на крила носа і перенісся. Препарат чинить протизапальну, знеболювальну та подразнюючу дію.
  2. Мазь Борменталь від гаймориту. Препарат чинить протизапальну та знеболювальну дію. Має ряд побічних ефектів у вигляді алергії. Крем слід наносити на крила носа, масажними рухами.

Тривалість лікування визначається з доктором. З допомогою таких препаратів, можна помітно полегшити стан хворого.

Мазь флемінга

Такий засіб містить у своєму складі лікувальні трави. Крем Флемінга не сушить слизову, має судинозвужувальну дію, простий у використанні. Дане зілля необхідно використовувати кілька разів на день, щоб досягти відчутного ефекту. Засіб може замінювати краплі в ніс. Крем Флемінга виявляє протинабрякову дію. Екстракт календули, входить до складу бальзаму, здійснює протимікробний ефект, а ментол відновлює дихання, покращує відтік слизу.

Оксолін

Цей засіб використовують при верхнечелюстном синуситі, воно володіє потужним фармакологічною дією. Оксолиновый крем дієво вбиває віруси, надає профілактичну дію на верхні органи дихання. Цей лікарський препарат швидко всмоктується в шкіру, діє на центр запалення. Медикамент використовується локально, забезпечує швидку транспортування лікувальних властивостей до носових пазух.

Тетрациклінова мазь

Даний засіб не дасть ефекту, якщо використовувати його при гаймориті, викликаному грибками або вірусами. Цей препарат чинить протимікробну дію, вбиває патогенні мікроорганізми. Крем потрібно наносити не частіше 3 разів на день, протягом тижня.

Складна мазь симановского

Дане ліки готують в аптечних умовах. Засіб надає терапевтичний вплив на вогнище ураження, купірує розвиток бактерій. Інструкція до даного засобу не покладається, відповідно, потрібно дізнатися, як правильно його використовувати.

Застосовувати засіб потрібно в суворій послідовності.

  1. Носові шляхи слід промити розчином фурациліну, «Аквамаріса», ромашки.
  2. Шматочок бинта або вати скрутити в трубочку, мокнути в мазь, по черзі вставляти в ніздрі, розмазуючи по поверхні лікарський засіб.
  3. Дихати треба ротом.

Турунди, обкачані в кремі, засовують в носові шляхи. Тампони тримати у носових шляхах 30 хвилин. Після видалення турунд, потрібно висякатися. Лікарським засобом можна користуватися довше 10 днів.

Скипидарна мазь

Цей препарат можна застосовувати в лікувальних цілях, як дорослим, так і малим дітям. Засіб повністю натуральне, в його складі є сильнодіючі інгредієнти, які дають протизапальну та антимікробну дію. Крем має приємний аромат при нанесенні на шкіру, надає зігріваючу дію. Цей медикамент можна купити в аптеці, він випускається в баночках або окремих тубах. Мазь потрібно наносити масажними рухами, протягом 5 хвилин, носові крила. Далі, рекомендується накрити область целофановим пакетом, зверху покласти вовняний шарф, для посилення зігріваючого ефекту. Втирати крем потрібно вранці і ввечері, курс лікування узгоджується з лікарем.

Іхтіолова мазь

Ихтиоловый бальзам при верхнечелюстном синуситі надає зігріваючу дію. Крем наноситься на уражену область легким рухом руки. Рекомендується взяти ватний диск, обмокнуть його в бальзамі, прикласти до крил носа. Засіб можна тримати на шкірі невизначений кількість часу, воно не дратує покрови, не має згубного впливу. Іхтіолова мазь дієво витягує гній, сприяє відходженню скупчень з носових шляхів.

Левомеколь

Даний препарат широко використовується для зняття симптомів верхньощелепного синуситу гнійної етіології. Крем очищає носові шляхи від скупчень, знімає набряклість, зменшує головні болі. Складові бальзаму дієво справляються зі стафілококами, збудниками гаймориту. Мазь продається в тюбиках, має жовтуватий відтінок, без запаху. Антибактеріальні властивості медикаменту дозволяють знищити бактерії, не даючи їм розмножуватися. Тканини, уражені мікробами, почнуть регенеруватися. Крем здатна усунути закладеність носа.

Як правильно використовувати препарат «Левомеколь».

  • Носові шляхи промити водою з сіллю.
  • З вати потрібно зробити турунди, обмокнуть їх в мазь, засунути в носові шляхи.
  • Тампони тримати в ніздрях 15 хвилин.

Краще робити процедури перед сном. Тривалість терапевтичного курсу потрібно обговорювати з лікуючим лікарем.

Мазі від гаймориту домашнього приготування

Бальзам для боротьби з верхнещелепними синуситом можна виготовити в домашніх умовах.

Рецепт мазі від гаймориту з бджолиним воском. Рецепт приготування.

  • віск потрібно купувати виключно у бджолярів;
  • головний інгредієнт не можна розтоплювати в металевому посуді, якість продукту може погіршитися, потрібно використовувати алюмінієвий посуд.

Щоб приготувати в домашніх умовах зілля з воску, необхідно придбати церезин, масло і куряче яйце. Всі компоненти слід вибирати ретельно, від цього буде залежати якість зілля.

  • Соняшникова олія поставити на повільний вогонь, покришити туди віск.
  • Коли всі компоненти змішаються в однорідну масу, додати в суміш жовток.
  • Залишити варитися на слабкому вогні, приблизно 3 хвилини.
  • Зняти з вогню, дати настоятися.

Суміш процідити, перелити в баночку, поставити в холодильник. Перед вживанням, мазь потрібно розігріти за допомогою водяної бані.

 

Мазь на основі господарського мила

Бальзам від верхньощелепного синуситу на основі господарського мила. З допомогою такого засобу можна легко усунути закладеність носа, полегшити больові відчуття.

  • Для приготування препарату потрібно взяти буряк, настоянку прополісу, нектар цибулі, рослинне масло, господарське мило.
  • Всі компоненти змішати, довести до кипіння.
  • У суміш додати 3 краплі соку чорної редьки.

Ватні турунди обмокнуть в мазь, покласти в носові шляхи на 10 хвилин. Здійснювати захід протягом 5 днів.

Цибульна мазь

Ріпчасту цибулю славиться своїми антибактеріальними властивостями, його широко застосовують у лікуванні верхньощелепного синуситу. Мазь на основі цього овоча пом’якшить слизову, сприятиме виведенню слизу.

  • Для виготовлення кошти, потрібно взяти білок, додати в нього перетерте на тертці господарське мило, сік цибулі.
  • Всі компоненти змішати до отримання однорідної суміші.
  • Маззю обробляти турунди, вставляти в носові шляхи на 10 хвилин 3 рази на добу.

Такий засіб можна використовувати також при нежиті, риніті. Воно не має протипоказань.

 

Медова мазь від гаймориту

Дари бджільництва славляться протимікробними і загоюючими властивостями. Щоб приготувати крем, потрібно взяти мед, коров’яче молоко, нектар цибулі, темне мило.

  • складові розмішати в посуді із скла;
  • підігріти на водяній бані;
  • зберігати медикамент в холодильнику.

Ватні тампони слід обмокнуть в отриманій суміші, засунути в носові шляхи на 15 хвилин. Процедуру проводити 4 рази на день.

Протипоказання і побічні ефекти

Лікарські крему від гаймориту практично не мають протипоказань, особливо ті, в чий склад входять тільки натуральні продукти. Перед застосуванням мазей, потрібно перевірити шкірні покриви на алергічну реакцію.

Особливості застосування та поради з приготування

Готувати крем в домашніх умовах слід акуратно, чітко дотримуючись рецептури. Необхідно брати якісні продукти, щоб отримати максимальний ефект від терапії.

  1. Інгредієнти варто брати в тих пропорціях, які вказані в рецепті.
  2. Крему потрібно зберігати в холодильнику в закритій упаковці, щоб не губилися цілющі властивості.
  3. Перед використанням бальзамів з зігріваючим ефектом, потрібно враховувати, що їх не можна застосовувати у разі гострої форми гаймориту.

Щоб швидко вилікувати верхньощелепної синусит, варто комбінувати крему з жарознижувальними, протизапальними і антибактеріальними препаратами. Гайморит потрібно лікувати комплексною терапією.