Ультразвук на мигдалини при тонзиліті відноситься до фізіотерапевтичним заходам, які допомагають знизити запальний процес, набряклість, прискорити одужання. У статті розповідається про механізм дії пристосування, як проводиться захід.

Фізіотерапія в лікуванні ангіни

Найчастіше, ультразвук використовується для лікування тонзиліту. За допомогою такого методу можна усунути як гострий, так і запущений запальний процес. Механізм функціонування цього апарату складний, оскільки дія відбувається на м’які тканини людського організму, одночасно проводиться три ефекти:

  • механічне;
  • фізико-хімічна;
  • тепловий вплив.

Ультразвукові хвилі методом мікровібрацій, які впливають на клітинному рівні. Вони ліквідують скупчення, знімають набряклість.

Тепловий вплив апарату перетворює енергію в теплову, яка розходиться по тканинах. Вплив виявляється на молекулярному рівні, процес руху клітин в організмі прискорюється, уражені тканини відновлюються. Ультразвук при тонзиліті, так і при інших захворюваннях, що не завдає шкоди людському здоров’ю, тільки лікувальну дію. Його робота ділиться на 3 етапи, в комплексі, вони дають потужний результат. Створюється сприятливий процес одужання, загоюються гланди. Ультразвук на мигдалини при тонзиліті є ефективним терапевтичним методом, який підходить як дітям, так і дорослим.

Нуз терапія – це ще одна назва цієї процедури, низькочастотний ультразвук. На гланди накладають насадки, потім, включають пристосування. Органи омиваються антисептичними розчинами з ультразвуковим впливом. Апарат посилює протимікробний ефект антисептиків. Для отримання максимального результату, рекомендується пройти 5-10 заходів.

Фонофорез для мигдалин являє собою вид фізіотерапії, який базується на введенні в організм лікувальних медикаментів допомогою ультразвукового впливу. Процедура вважається вдалою комбінацією препаратного і апаратного терапевтичної дії.

Обов’язкове застосування традиційних медикаментів, які призначають при ангінах. Фонофорез при тонзиліті служить додатковим етапом терапії. Крім цих процедур, хворі вживають антибактеріальні, противірусні препарати (в залежності від збудника хвороби), також спазмолітичні, протизапальні медикаменти.

Апарат «Тонзиллор»


Лікування ангіни апаратом ” Тонзиллор відноситься до інноваційних методів. Механізм дії пристосування базується на вакуумному і ультразвуковому вплив на уражені інфекцією тканини. Терміни їх відновлення зменшуються. Терапія піднебінних мигдаликів (нуз) широко використовується для лікування гострих і запущених стадій риніту, отиту, ангіни, аденоїдів. За умови дотримання повного курсу лікування, у пацієнтів зникають клінічні прояви хвороб, вдається швидко усунути запальний вогнище. Промивання лакун гланд з допомогою апарату Тонзиллор володіє безліччю переваг, на відміну від звичайних зрошень інфікованої слизової руками.

Позитивні сторони апарату Тонзиллор.

  1. Ультразвукові коливання апарату згубно впливають на будь-які патогенні бактерії, які спричиняють гіпертермію, прискорюють відновний процес. На відміну від антибактеріальних препаратів, даний прилад не викликає звикання і не тягне за собою алергію.
  2. Пристосування оснащене спеціальними насадками, завдяки яким лікарська рідина подається прямо в запалені тканини, не зачіпаючи інші зони гортані. Ультразвукові впливу доставляють цілющі компоненти знаходяться глибоко області глотки, це дозволяє краще очищати лакуни.
  3. Захід безболісне, завдяки спеціальній конструкції насадок.
  4. З допомогою даних процедур, зменшується термін одужання, поліпшується стан пацієнта, ризик переходу ангіни в запущену фазу.

Зрошення гланд приладом Тонзиллор зазвичай проводять в умовах медичного закладу, сеанс вимагає всього 3-5 хвилин. Після процедури хворий може відправитися додому. Відчутний результат зменшує хворобливість в мигдалинах при ковтанні, послаблює клінічні прояви тонзиліту через 2-3 заходи.

Обробка антисептичними рідинами уражених гланд з допомогою приладу Тонзиллор завжди виконується за однією схемою. Маніпуляція відрізняється безболісністю, але іноді можуть бути неприємні відчуття, нудота. Щоб уникнути таких явищ, на них наносять лидокаиновый розчин, надає знеболюючий і заморожує ефект. Якщо у людини гіперчутливість до анальгетиків, вибирають аналогічний засіб.

Промивання проводиться в кілька дії.

  1. Проводяться дослідження УЗД мигдалин лікарем, оцінюється ступінь їх ураження.
  2. На запаленої гланди закріплюють насадку, включають пристосування.
  3. Вплив вакууму, що створюється апаратом, що дає можливість досягти повного очищення, що не можна зробити при простому відсмоктуванні шприца.
  4. Після відкачування патологічного ексудату, в гланди подається антисептичний розчин.
  5. Лікування запального процесу відбувається зсередини, так як в мигдалини закачується лікувальна рідина.

По завершенню маніпуляції на одній гланди, доктор починає обробку інший. Завдяки приладу Тонзиллор, вдається уникнути травматизації тканин мигдаликів. Грамотно проведене лікування дозволяє виключити ризик повторного розвитку хвороби. Нуз терапія отримала безліч позитивних відгуків від пацієнтів. При наявності у хворого запущеної фази тонзиліту, вдається повністю вилікувати недугу через 1 місяць. Курс лікування встановлюється лікарем, в індивідуальному порядку. Терапія піднебінних мигдалин нуз має більше переваг, ніж недоліків. Багатьом хворим не подобається, що потрібно відвідувати медичні заклади для проведення цих маніпуляцій.

Корисно знати, які існують відмінності між апаратами ультрафонофорез і фонофорез. Мигдалини при впливі першого приладу отримують більш глибоке вплив. Ліки глибше проникає в запалені тканини. Фонофорез діє аналогічним шляхом, але цілющі компоненти доставляються більш поверхнево на уражені слизові.

Застосування фонофорезу

Сила і глибина впливу апарату залежить від частоти і дозування хвилі. Для лікування тонзиліту використовують імпульсивну хвилю. Як проводиться ультразвукотерапия, наведено нижче.

Схема лікування запалених гланд таким методом. Опис процедури фонофорез мигдалин.

  1. Перед здійсненням процедури, хворому надають локальну анестезію зіву для придушення ковтального рефлексу. Розчини підбираються в залежності від віку людини та її індивідуальних особливостей.
  2. Перший етап передбачає зрошення гланд 1% розчином перекису, за рахунок чого розширюються лакуни, вони очищаються від патогенного ексудату, відновлюється дренажна функція.
  3. Скупчення в лакунах видаляються за допомогою розчину, постійно поточного через апарат відсмоктування.
  4. Завдяки ультразвуковим коливань, здійснюється масаж слизової гланд.
  5. Розчин перекису, шляхом кавітації, виділяє кисень, який дає протимікробний ефект на слизову оболонку мигдалин.
  6. Цей захід триває у середньому 60-120 секунд, в залежності від ступеня їх ураження, форми ангіни та віку пацієнта. Потужність терапевтичного ефекту залежить від часу впливу ультразвуку.
  7. Другий етап передбачає введення лікарських препаратів за допомогою фонофорезу. Популярним є ультразвук на мигдалини з гідрокортизоном.
  8. Другий етап передбачає введення лікарських препаратів за допомогою фонофорезу, приміром, Лізоцин, Гідрокортизон, Тимоген. Вони прискорюють відновний процес.

Кожен етап проведення ультразвукових впливів ефективний по-своєму вважається дієвим і безпечним способом позбутися від патології. Багатьох хворих цікавить, скільки триває лікування тонзиліту ультразвуком? Лікувати хронічний процес потрібно 14-21 день, гостру і підгостру форму – 7-10 діб.

Переваги ультразвукового методу лікування тонзиліту

Існує безліч позитивних сторін ультразвукового лікування ангіни. Вони відіграють вагому роль при призначенні такого виду терапії хворому лікарем.

  1. Вдається уникнути оперативного видалення гланд в 4-5 разів більше, ніж при традиційному лікуванні без застосування фізіотерапії.
  2. Єдиний метод усунення патології людям, що мають важку соматичну хворобу, їм не можна проводити знеболювання.

На гланди спрямовується потік лікувального засобу та ультразвукових хвиль, підвищується їх чутливість до цілющих речовин препаратів, виявляється більш потужний бактерицидний і протизапальний ефект. Лікарські компоненти накопичуються глибоко в тканинах, за рахунок чого забезпечується більш тривалий результат.

Протипоказання використання методу ультразвуку

Проведення ультразвукової терапії з метою лікування ангіни показано не всім. Як і для будь-якої іншої процедури, існують певні протипоказання. Їх набагато менше, але до них варто прислухатися.

Коли не можна проводити лікування фонофорезом тонзиліту:

  • при гіпертонічній хворобі;
  • атеросклеротичні зміни кровоносних судин мозку і серця;
  • гострий період хвороби;
  • туберкульоз в активній фазі;
  • вагітності (перший триместр і останній місяць).

Перед призначенням хворому процедури, лікар оцінює його стан здоров’я, наявність хронічних хвороб. Список протипоказань здатний розширюватися.

Коли заборонено лікувати ангіну апаратом ” Тонзиллор (абсолютні протипоказання):

  • при туберкульозі;
  • вегетосудинної дистонії;
  • гіпертонії;
  • цукровому діабеті;
  • онкологічних захворюваннях.

Існують і відносні протипоказання, так і тимчасові. До них відносять перший триместр вагітності, гострі респіраторні недуги, висока температура. Перед проведенням маніпуляції, показана консультація офтальмолога. Це потрібно для виключення відшарування сітківки.