При появі симптомів нежиті, першим ділом людина купує назальні краплі, які обіцяють вже протягом декількох днів позбавити його від надокучливого симптому. На ринку препаратів для лікування симптомів риніту наданий величезний асортимент препаратів, які відпускаються без рецепта лікаря. Незважаючи на доступність таких ліків, до їх вибору потрібно підходити вкрай обережно і розуміти, що будь-який засіб має свої протипоказання і побічні ефекти. Якщо людина шукає справді ефективні краплі від нежитю, йому потрібно оцінити складність проблеми, дізнатися причину його появи і тільки потім купувати ліки. Багато дорослі і зовсім ігнорують симптоми риніту, але тільки до того моменту, поки він не провокує ускладнення.

 

Краплі для лікування нежиті у своєму складі можуть містити різні компоненти синтетичного або рослинного походження, які мають позитивну дію на роботу ЛОР органів, знімають запалення, відтік тканин, відновлюють носове дихання. Купуючи краплі від нежитю і закладеності носа, важливо звертати увагу на склад ліків, а також при якому нежиті вони можуть застосовуватися.

Різновиди крапель для носа

Назальні краплі від нежитю відносяться до симптоматичної терапії, тобто тієї, яка зможе надавати місцеву дію на слизову оболонку носової порожнини. Тому перш ніж купувати такі ліки, потрібно звернути увагу на інші симптоми, які турбують хворого. При пошуку крапель від нежиті, перш за все, потрібно проконсультуватися з лікарем, який порадить найкращі ліки, дасть корисні рекомендації по лікуванню, можливо, призначить та інші ліки симптоматичного або системної дії. Краплі в ніс від нежитю поділяють на кілька груп, кожна з яких матиме свою терапевтичну дію.

Зволожуючі крапліНазальні краплі з зволожуючим ефектом надають собою групу препаратів з хорошою переносимістю і високою терапевтичною активністю. У своєму складі такі препарати містять або ізотонічні сольові розчини, також морську воду. Застосовувати такі ліки можна для дітей і дорослих. Їх застосування дозволяє пом’якшувати і зволожувати слизову носа, очищати її від вірусів, бактерій і алергенів, позбавляти від закладеності носа та інших симптомів риніту. До препаратів цієї групи відносять:

 • Салін.
 • Аквамаріс.
 • Долфін.
 • Марімер.

Використовувати такі ліки можна в лікувальних і профілактичних цілях.

Судинозвужувальні краплі

Препарати для лікування нежиті «першої допомоги». Їх застосування дозволяє звужувати судини, знімати запалення, набряки, зменшувати кількість слизових виділень. Краплі в ніс з групи судинозвужувальних засобів позбавляють від закладеності носа, швидко відновлюють носове дихання. Деякі краплі при нежиті починають діяти вже через 5 хвилин після закапування і зберігають свою дію на протязі 8 – 12 годин. Недоліком таких ліків вважається велика кількість протипоказань, а також те, що по закінченню їх дії, закладеність носа і всі інші симптоми повертаються.

До назальним краплях з судинозвужувальним ефектом відносять:

 • Галазолін.
 • Отривин.
 • Називін.
 • Нафтизин.

Застосовувати подібні ліки можна не більше ніж 5 днів. При тривалому використанні може проявитися «лікарський нежить» або звикання. Такі краплі від закладеності носа швидко відновлюють дихання, усувають прояв нежитю. Найбільш ефективні засоби зможе порадити лікар, особливо коли хворіє дитина і до вибору таких ліків потрібно підходити дуже уважно.

Противірусні та імуномодулюючі краплі

Краплі від нежитю для лікування риніту вірусного походження в своєму складі містять інтерферон, який дозволяє боротися з вірусами, пригнічувати їх розмноження і агресивність.

 

Використання таких препаратів дозволяє виробляти власний інтерферон, підвищувати імунні сили, тим самим знижувати симптоми риніту. Противірусні краплі в ніс особливо ефективні в перші дні хвороби. Вони дозволяють блокувати ріст і розмноження патогенних вірусів:

 • Назоферон,
 • Інтерферон,
 • Лаферобіон.

Антигістамінні краплі

При риніті алергічного походження лікар призначає прийом назальних коштів з антигістамінним ефектом, які пригнічують вироблення гістаміну, знімають відтік, запалення, полегшують носове дихання. Застосування крапель в ніс при алергічному нежиті дозволить на час усунути симптоми хвороби, усунути закладеність, відновити дихання.

Від алергічного нежитю найчастіше застосовують:

 • Кромогексал.
 • Аллергодил.
 • Виброцил.

Краплі в ніс від закладеності та інших проявів нежитю повинен призначати лікар. Максимальний терапевтичний ефект буде досягнутий тільки коли буде відома причина хвороби. Коли краплі не допомагають, швидше за все, вибір був зроблений неправильно. Що робити і як правильно підібрати ефектний препарат, підкаже лікар індивідуально для кожного пацієнта.

Огляд кращих препаратів

Список препаратів дозволяють вилікувати риніт, досить великий, але які краплі лікують нежить, зможуть надати швидке дію, не завдати шкоди здоров’ю, підкаже ЛОР лікар. При сильному нежиті можуть призначатися не тільки назальні препарати, але і ліки для внутрішнього застосування. Важливо розуміти, що все залежить від причини. Відгуки людей, які проводили лікування нежиті під наглядом лікаря, повідомляють, що вони позбулися цього симптому набагато раніше, ніж при самолікуванні. Якщо людина шукає кращі краплі від нежитю, потрібно звернути увагу на такі ліки, які найчастіше рекомендують лікарі. Які краплі в ніс найефективніші, вирішувати лікаря залежно від поставленого діагнозу, особливостей організму пацієнта.

Називін

Краплі від нежитю з виражену судинозвужувальну дію. Активним компонентом препарату є оксиметазолін гідрохлорид, який дозволяє звужувати судини, усувати закладеність, зменшувати кількість слизу. Випускаються краплі в дозі 0,01%, 0,05% і 0,025%. Діє препарат вже через 10 хвилин після закапування і зберігає свою ефективність протягом 10 годин.

 

Показанням до застосування крапель Називін вважається риніт різної природи походження. Лікування Називином не повинно перевищувати 5 – 7 днів. Препарат має добру переносимість, тільки в рідкісних випадках може викликати сухість в носі, свербіння. Краплі називін при закладеності носа дозволяють швидко відновити носове дихання, але він не лікує риніт, а лише усуває його симптоми.

Гриппферон

Гриппферон – краплі для носа з виражену противірусну, імуномодулюючу та протизапальну дію. Препарат має широкий спектр дії, особливо ефективний у перші дні хвороби. Інтерферон у складі крапель пригнічує агресивність вірусів, виявляє помірну протизапальну дію, застосовується при застуді, ГРВІ або ГРЗ. Після введення крапель в порожнину носа, вони надають згубну дію на вірусних агентів, зменшують запалення, зупиняють ріст патогенних вірусів, підвищують місцевий імунітет, знижують ризик ускладнень. Препарат може використовуватися дорослим і дітям з самого народження.

 

Аквамаріс

Аквамаріс — хороші краплі від нежитю на основі води Адріатичного моря. Застосовувати краплі можна при будь-якому вигляді риніту. Вони містять ряд мікроелементів, які зволожують слизову оболонку носа, відновлюють тканини, підвищують місцевий імунітет. Препарат добре взаємодіє з іншими ліками, дбайливо доглядає за носовою порожниною. Показанням до застосування крапель вважаються гострі і хронічні інфекційно-запальні захворювання носа, аденоїди у дітей, риніт різної етіології. Застосовувати краплі можна і від алергічного нежитю. Вони дозволяють очищати слизову від алергенів, зменшувати прояв хвороби.

 

Отривин

Краплі для носа Отривин на основі ксилометазоліну відносяться до симпатоміметичних засобів. Завдяки вираженій судинозвужувальній дії, краплі дозволяють швидко усувати симптоми риніту, знімати набряк тканин, запалення, нормалізувати носове дихання і усувати закладеність. Дію після закапування спостерігається вже через 5 хвилин і зберігається протягом 10-ти годин.

 

Отривин відноситься до симптоматичним препаратів, які можна застосовувати при закладеності носа, рясні слизових виділеннях, які можуть бути присутніми при вірусному, бактеріальному або алергічному риніті. Лікування за допомогою крапель Отривин може тривати не більше ніж 5 днів. Коли симптоми нежитю не минають протягом 5-ти днів, потрібно відмінити прийом крапель.

Эдас – 131

Эдас 131 – гомеопатичний препарат для лікування нежиті. Може призначатися при всіх формах риніту, включаючи алергічний. Особливо ефективний препарат спочатку риніту. У складі ліки знаходяться тільки натуральні компоненти, що дозволяє застосовувати краплі дітям з самого народження.

Лікування нежиті кплями Эдас – 131 дозволяє зменшувати відтік тканин, зменшувати запалення. Препарат чинить згубний вплив на віруси, бактерії і алергени, дозволяє підвищувати імунітет. Краплі мають хорошу переносимість, але досить високі ціни. Застосування крапель в ніс при алергічному нежиті дозволяє на час купірувати симптоми алергії, відновити носове дихання.

 

Будь-який препарат, що використовується для лікування риніту, має свої протипоказання і побічні ефекти, тому перед тим як купувати лікувальні краплі в ніс, потрібно добре вивчити інструкцію, проконсультуватися з лікарем. Які краплі від нежитю краще, відповісти складно, оскільки будь-який препарат має свої особливості, показання та протипоказання.

Правила застосування назальних крапель

Для того щоб лікування нежиті принесло позитивні результати, потрібно не тільки правильно вибирати ліки, але і правильно проводити саму процедуру закапування.

 1. Перед використанням будь-яких крапель потрібно провести процедуру промивання слизової, очистити ніс від слизу.
 2. Закапувати в ніс краплі потрібно тільки кімнатної температури.
 3. В процесі закапування голову потрібно закидати назад.
 4. Закапувати потрібно обидві ніздрі.
 5. Руки капає людини завжди повинні бути чистими.
 6. Після процедури потрібно кілька хвилин не підніматися з ліжка.
 7. Строго дотримувати рекомендовані дози.
 8. Інтервал між закапуванням різних препаратів повинен складатися не менше 30 хвилин.

 

Якщо після застосування крапель протягом 3-х днів немає видимих поліпшень, потрібно звернутися до лікаря, який зможе підібрати інше ліки. Важливо розуміти, що лікувати нежить потрібно комплексно, тільки тоді буде максимальний ефект від терапії.