Кожна людина періодично хворіє. Однією з проблем, з якими стикаються найчастіше, є кашель. Він являє собою рефлекторну реакцію організму на дію подразника. З її допомогою відбувається очищення дихальних шляхів. Практично всі дорослі люди знають, чим лікувати цю недугу. Набагато складніше йдуть справи в тому випадку, якщо хворіє маленька дитина. Щоб не нашкодити дитині, батьки повинні знати, які засоби від кашлю для немовлят можна давати дитині в тій чи іншій ситуації.

Важливе правило, рекомендоване для дотримання протягом усього лікування – регулярне провітрювання приміщення, в якому малюк проводить найбільше часу. Під час цієї дії дитина повинна знаходитися в іншій кімнаті. Слід подбати про те, щоб в його організм надходила достатня кількість рідини.

Новонароджені діти володіють фізіологічною особливістю – незрілістю дихальних м’язів. Ця обставина сприяє скрутного відкашлюванню мокротиння. Для полегшення кашлю батьки повинні вчасно подбати про його лікування.

Причини і симптоми кашлю у грудничка

Кашель може з’явитися у немовляти у зв’язку з різними причинами. Щоб призначити грамотне лікування важливо визначити обставина, яке посприяло появі проблеми. Такими можуть бути наступні:

  • ГРВІ. Не рідко батьки задаються питанням про те, чим лікувати кашель у дитини грудного віку в момент цієї хвороби. У період респіраторного вірусного захворювання діти найбільше кашляють під час сну. Вдень симптом проявляється рідше;
  • запалення дихальних органів. З цієї причини немовля починає мучити болісний вид кашлю — сухий;
  • недостатній рівень вологості повітря. В горлі дитини може з’явитися першіння, що є головною підставою для виникнення кашлю. Ця проблема вирішується шляхом установки в кімнаті зволожувача;
  • запалення вуха – отит. У цьому випадку кашель носить рефлекторний характер. Немовляті він украй неприємний, при натисканні на вушній вузлик новонароджений відчуває болючі відчуття;
  • проникнення чужорідних тіл в органи дихання. Дуже небезпечна ситуація. Для вилучення предмета слід нахилити голову малюка вниз і оперативно викликати швидку допомогу;
  • забруднене повітря. У немовляти легені ще не готові до дії газів і сторонніх запахів. З цієї причини батькам рекомендується не палити поблизу немовляти. В іншому випадку ймовірність появи алергічної реакції у вигляді кашлю значно зростає.

Кашель є основним симптомом простудного захворювання. Його лікування – невід’ємна частина терапії, якою не можна нехтувати. Давати новонародженому маляті можна не всі препарати. Для запобігання розвитку ускладнень батькам слід консультуватися з лікарем щодо питання про те, чим лікувати кашель немовляті. Потрібно уважно стежити за дітьми і намагатися викорінити проблему на початку її розвитку.

 

Що можна давати місячній дитині від кашлю


Найчастіше кашель у новонароджених дітей спровокований запаленням дихальних шляхів. При появі такої проблеми препарат від кашлю призначає педіатр, що спостерігає за станом малюка в перший місяць його життя. Після визначення характеру рефлекторної реакції він приймає рішення, що можна давати немовляті в конкретному випадку.

Окрему увагу при лікуванні потрібно приділити вираженості кашльового рефлексу. При цьому враховується термін вагітності, на якому був народжений дитина. Недоношеним дітям і дітям, які страждають неврологічними порушеннями, заборонено призначати муколітичні засоби. Що можна немовлятам від кашлю у таких випадках вирішує фахівець.

Багато педіатри призначають сироп Стодаль. В інструкції відсутня інформація про вікові обмеження, тому його допустимо давати з першого дня життя. Ефект від його дії – сумнівне явище. Це гомеопатичні ліки, в його складі відзначена мінімальна концентрація речовин, які можуть вилікувати малюка.

 

Загальні правила лікування

Допомогти дитячому організму справитися з недугою можна шляхом дотримання рекомендацій:

  1. Оптимальна температура повітря. В квартирі рекомендується підтримувати середній температурний режим – 22 градуси. Рекомендується регулярне провітрювання кімнат. Якщо захворювання не супроводжується підвищеною температурою тіла, з немовлям дозволено гуляти на вулиці.
  2. Зволоження повітря. Для цього найкраще скористатися гігрометром. Показник вологості, що відображається на приладі, має варіюватися в межах від 40% до 70%.
  3. Рясно питво. Дитина повинна пити достатньо рідини – води, грудного молока або адаптованої молочної суміші.
  4. Масаж. Робити його можна тільки за призначенням лікаря.
  5. Розтирання. Допустимо розтирати дитини засобами, у складі яких є жир тваринного походження.

 

Медикаментозна терапія

Ліки від кашлю для немовлят принесуть більше ефекту, якщо поєднувати їх прийом з наведеними вище рекомендаціями. Новонародженим дітям педіатри призначають такі препарати:

  • Амброксол;
  • Амбробене;
  • Геделикс;
  • Стодаль;
  • Корінь солодки.

Вибір конкретного ліки відбувається з урахуванням особливостей стану здоров’я малюка і виду кашлю.

 

Рекомендовані сиропи від кашлю з народження до року

Маленькі діти не можуть ковтати таблетки, тому їм призначаються препарати від кашлю, що випускаються у вигляді сиропу. Серед них найпоширенішими вважаються варіанти, перераховані далі.

Діткам до півроку

Немовлятам дозволено давати кілька видів ліків.

  • Проспан. Приймати його можна протягом 7 днів. Доза одиничного прийому – половина чайної ложки.
  • Амброксол. Під час його прийому разова доза ліків не повинна перевищувати 2.5. міліграма. Період вживання – 5 днів. Домогтися кращого ефекту можна шляхом поєднання сиропу достатньою кількістю води.
  • Геделикс. Щоденний обсяг його вживання – половина чайної ложки сиропу, розведеного теплою водою.
  • Амбробене. Дуже хороший сироп, що володіє легким фруктовим смаком. Його необхідно давати дитині як відхаркувальний засіб 2 рази в день по 2.5 мл

Після 6 місяців

По досягненню віку 6 місяців списку дозволених препаратів розширюється.

  • Лазолван. Ефективний препарат. Випускається як мікстура від кашлю і як розчин для інгаляцій. Сироп дають немовлятам протягом 5 днів.
  • Бронхикум. Препарат дозволено приймати 14 днів. Щоденна доза -2.5 мл. потрібно Пити натщесерце, перед сніданком.
  • Корінь солодки. В основі сиропу лежать натуральні компоненти. 2 краплі препарату розчиняють в ложці води і тільки після цього дають діткам. Ліки п’ють 3 рази на день.
  • Эвкабал. Разова доза – чайна ложка. Курс прийому – 2 тижні.

 

Види лікарських засобів

При призначенні ліків від кашлю, лікар враховує його вигляд – сухий або вологий, і інші особливості. Дія кожного медикаменту має певний характер дії. В залежності від цього виділяють 3 категорії препаратів:

  1. Муколітики. Мета застосування – розрідження та виведення з організму мокротиння.
  2. Протикашльові медикаменти. Ефективні при сухому кашлі.
  3. Відхаркувальні препарати. Прискорюють процес звільнення дихальних шляхом від мокротиння.

Протипоказання

Вся інформація про побічні ефекти і ситуаціях, коли сироп не можна вживати немовлятам, вказана в інструкції до препарату. Найчастіше список протипоказань дитячих препаратів досить схожий. Сиропи не варто давати дітям при наявності таких проблем:

  • індивідуальна непереносимість компонентів;
  • цукровий діабет;
  • хвороби шлунка та кишечника;
  • вік менше тижня;
  • непереносимість фруктози.

 

Лікарські препарати, заборонені малюкам

Новонародженим дітям не можна давати препарати від кашлю, випускаються у вигляді таблеток. Заборонені до вживання ліків, що мають обмеження за віком. Немовлятам не рекомендується приймати гідрохлорид глауцина – Глаувент, і преноксдиазин – Либексин.

Малюкам можна давати ліки, які реалізуються в краплях і сиропі. Слабка концентрація діючих речовин не зашкодить дитячому організму. Батькам підходити до вибору препарату від кашлю для грудничка рекомендується з особливою увагою. Не всі сиропи дозволено вживати з народження. До 2 років не рекомендується прийом Гербиона, Эреспала Бронхолитина.

Неоднозначне існує думка про таблетках Мукалтин. В інструкції вказано, що вони призначені для лікування кашлю у дорослих і дітей більш старшого віку. Але в основі препарату лежать екстракти натуральних лікарських трав, тому педіатри призначають ці таблетки при сильному захворюванні у дітей до року.

 

Коли слід звернутися до лікаря

Кашель не завжди є симптомом простудного захворювання. Іноді він свідчить про інфекції або загазованості повітря у приміщенні. Як лікувати кашель немовляті в конкретній ситуації, знає тільки кваліфікований фахівець. Тому звернутися до нього важливо при первинному виявленні проблеми.

Кашель може носити алергічний характер. В такому випадку необхідно в оперативному порядку визначити і усунути збудника реакції.

Лікарі рекомендують мамам, чиї діти перебувають на ГВ, частіше давати дітям груди. В материнському молоці міститься безліч корисних мікроелементів та вітамінів, які зміцнюють імунітет немовляти. Це особливо необхідно при захворюванні.

Своєчасне звернення до фахівця знижує ймовірність розвитку ускладнень – бронхіту і пневмонії. Самостійно лікування недоречно при появі кашлю у немовлят. Так само без рекомендації лікаря не рекомендується користуватися порадами народної медицини.