В період міжсезоння і настання холодів багато людей стикаються з проблемою захворювання вух. Недугу схильні всі вікові категорії. Для активної боротьби з інфекційними і простудними хворобами існує багато препаратів, серед яких пацієнти намагаються віддати перевагу натуральним і безпечним для здоров’я ліків.

Яскравий представник таких засобів – Хлорофіліпт, йому під силу дати відсіч навіть стафілококової інфекції. Результативно такий засіб при лікуванні отиту і закапати у вухо. Цей антисептик крім патогенної мікрофлори усуває запальний процес, тим самим прискорює процес одужання. Стаття містить інформацію про те, як правильно застосовувати препарат і його корисних властивостях.

Короткий опис препарату



Хлорофіліпт –
натуральний засіб, основний компонент – екстракт листя евкаліпта, які готують до тривалого зберігання кількома способами. Препарат при отиті використовують за рахунок протизапальної та протимікробної дії. У складі комплексного лікування Хлорофіліпт має здатність впоратися з важкими недугами.

У медицині давно знають про позитивні властивості Хлорофіліпту, тому його успішно використовують при різних захворюваннях ЛОР.

  • Спиртовий настій одержують шляхом з’єднання хлорофілів евкаліпта зі спиртом.
  • Масляний розчин – інший вид препарату. Ефірне масло дає зігріваючий ефект, сприяє загоєнню ран, можна використовувати в будь-якому віці. Добре підходить в період епідемій грипу і простудних захворювань, коли до відвідування людних місць, де плодиться інфекція, потрібно змастити ніс, для попередження попадання всередину збудників патологій;
  • Екстракт листя евкаліпта допомагає усунути фарингіт, ларингіт, знищити стафілокок. Нерідко лікарі спочатку призначають полоскання цим засобом або таблетки для розсмоктування, а в особливо важких ситуаціях вдаються до антибіотиків;
  • В аптеках Хлорофіліпт продається у формі спрею. Оскільки дуже зручно застосовувати для зрошення глотки. Однак медики вважають, що найбільш ефективно полоскання, ніж зрошення. Пацієнти для себе самостійно вибирають форму випуску, заздалегідь отримавши консультацію у лікаря.

Властивості хлорофіліпту


Названий препарат в честь свого головного інгредієнта – екстракту хлорофілу «a» і «b», які добувають з евкаліпта. У чистому вигляді компонент рослини має величезну концентрацію бактеріальних властивостей. Для терапії верхніх дихальних шляхів вибирають в основному його, оскільки він сильний і конкурує з дорогими аналогами, де масла і відвари більш низькою бактерицидної активності.

Концентрація препарату залежить від насиченості ефірного масла(0.3 – 4.5%). Антисептик рівною мірою справляється з хронічними захворюваннями, виразками, абсцесами. Протипоказань не багато, але є один недолік – припустиме виникнення алергічної реакції на компоненти у складі Хлорофіліпту.

Перед застосуванням обов’язково варто проконсультуватися з лікарем, а також пройти тест на чутливість до препарату. Засіб випускається в таких формах:

  • Масляний розчин 2% об’ємом 20 і 30 мл (у флаконах).
  • Масляний розчин 2% об’ємом 1 л.
  • Спиртовий розчин 1% доступний як для зовнішнього, так і внутрішнього користування.
  • Спиртовий розчин 0,25% (2 мл в ампулах).
  • Хлорофіліпт спрей 0,2% для зрошення глотки.
  • Таблетки для розсмоктування.

В основному набувають перші два види, так як їх можна широко застосовувати, що не можна сказати про інші. Дати однозначну відповідь, який з вищевказаних розчинів найкраще неможливо, оскільки всі вони ефективні в боротьбі з патогенною мікрофлорою.

Варто звертати увагу, на те, яка мета переслідується при використанні медикаменту, де він буде застосовуватися. Здебільшого спиртовий розчин добре підходить для санації горла, промивання відкритих ран, але тільки в розведеному вигляді. Прийом всередину заборонений.

Оскільки у складі Хлорофіліпту міститься спирт (96%), він не рекомендується пацієнтам, які страждають алкогольною залежністю, людям у яких проблеми з печінкою, епілепсія або діабет.

Для людей з перерахованими проблемами підходить масляний Хорофиллипт. Він володіє обволікаючим дією, і більш тривало діє на уражену зону або на подразник. Така форма відмінно підходить дітям, які ще не навчилися правильно санувати глотку спиртовим розчином. Розбавляти водою розчин на основі олії немає необхідності. Призначається даний вид для носа при риніті. Спирт може обпалити слизові тканини носа, навіть в розведеному вигляді. Хоча в інструкції це інформація не згадується.

Як застосовувати Хлорофіліпт при отиті

Хлорофіліпт відноситься до рослинних препаратів, але все ж як і будь-який препарат в процесі його використання важливо дотримуватися інструкції і рекомендацій лікаря.

Для отримання максимального ефекту прописують 0,25 або 1% спиртовий розчин, що містить хлорофіли А і В, евкаліптова олія, групу додаткових речовин.

При лікуванні хронічного гнійного отиту, якому притаманна стафілококова флора, застосовують 1% спиртовий розчин, який закапують у вухо або використовують для компресів.

Виглядає це наступним чином:

  • Ватний тампон невеликого розміру просочити Хлорофіліптом, потім проштовхнути у вуха. Бажано для цієї процедури застосовувати 0,25 % розчин, для виключення появи опіку;
  • Тампон прикривають ватою, щоб виключити переохолодження і спиртове випаровування;
  • Варто звернути увагу до використання на термін придатності ліків, перевірити наявність осаду;
  • У випадку, якщо у пацієнта є протипоказання до застосування медикаментів, які містять спирт, то варто віддати перевагу масляного Хлорофиллипту. Різниця в тому, що екстракт евкаліпта здатний розчинятися в маслі. При зовнішньому отиті актуальні краплі, або вухо протирають ватою змоченою;
  • Запальний процес у внутрішньому і середньому вусі передбачає застосування тампонів, які попередньо занурюють в масляній розчин. Щоб попередити появу корків, терапія проходить під контролем лікаря.

Як розводити хлорофіліпт

Хлорофіліпт активно застосовують у медицині для усунення запальних процесів у вухах, хоча інструкція про це замовчує. Ліки глибоко проникає і має властивість накопичуватися в тканинах. Дозування визначає лікар, враховуючи вид захворювання та вік хворого. Теж саме береться до уваги при терапії отиту, тому що не у всіх стадіях запалення у вушний прохід дозволено вводити Хлорофіліпт.

Протипоказання і побічні дії

Хлорофіліпт незважаючи на свій натуральний склад, має деякі обмеження щодо застосування:

  • Діти до 6-ти років .
  • Заборонений препарат у вигляді спиртового розчину особам, які страждають від алкогольної залежності.
  • Небажано застосовувати пацієнтам з проблемами печінки, нападами епілепсії.
  • Жінкам в положенні потрібно дуже акуратно використовувати засіб. Саме призначення виключено, треба отримати консультацію лікаря.
  • Інгаляції та санація глотки, з дозволу терапевта.

Згодом використання Хлорофіліпту у хворих можуть бути виявлені побічні ефекти:

  • Шкірний висип.
  • Гіперемія.
  • Свербіж.
  • Гіперчутливість.
  • Набряк.

Хлорофіліпт – добре допомагає в боротьбі з багатьма захворюваннями. Але призначати самостійно не варто, бажано звернутися до фахівця. Таким чином знизити ризик виникнення небажаних наслідків.

Протипоказання: діти до 6-ти років.

Особливості застосування Хлорофилипта при отиті

Пацієнти задаються питанням: чи можна капати у вушний прохід Хлорофіліпт при наявності запального процесу? Відповідь: так, якщо дасть дозвіл лікуючий лікар. Медикамент усуває подразники і здатний повністю відновити постраждалі тканини.

Хлорофіліпт відмінно підходить в боротьбі з шкідливими мікроорганізмами, що нечутливі до антибактеріальних та інших препаратів. Плюс натурального антисептика, в тому, що він наближений по складу до живого організму. Засіб впливає як біостимулятор і рідко провокує алергічні реакції.

Переваги препарату перед аналогами — володіє сильною дією, і порівнюється за своїми можливостями з антибіотиками. Його без проблем можна купити в кожній аптеці, і застосовувати в будь-якому віці.

Перед застосуванням рекомендується проконсультуватися з лікарем.