Флемоксин солютаб при ангіні являє собою ефективний і популярний препарат, який призначається і дітям і дорослим, тільки в різному дозуванні. В процесі лікування бактеріального тонзиліту важливо точно визначити вид патогенного мікроорганізму, що викликав запальний процес. Щоб даний препарат надав позитивну дію, необхідно знати його фармакологічні властивості, склад, допустиму дозу і можливі побічні ефекти.

Фармакологічні властивості

Флемоксин солютаб при ангіні виступає в ролі антибіотика, так як його основне завдання – побороти патогенну мікрофлору. Це лікарський засіб відноситься до препаратів пеніцилінового ряду. Основною діючою речовиною Флемоксина є амоксицилін. Така особливість дозволяє ефективно боротися зі стрептококовими бактеріями. Також багато отоларингологи відзначають, що цей антибіотик за рахунок того, що він є азалидом, легше переноситься пацієнтами. Якщо говорити простіше, то напівсинтетичний склад з усіх видів пенициллиновых препаратів володіє м’яким впливом на органи і системи організму пацієнта.

При ангіні Флемоксин швидко блокує синтез елементів клітинних мембран саме у бактерій збудників. Препарат починає працювати саме в той момент, коли клітини бактерії починають процес поділу або розмноження. Основна дія антибіотика – це руйнування стінки клітини. Основний удар виявляється саме на патогенну мікрофлору, не зачіпаючи здорові клітини організму, але цього не можна сказати про корисних бактерій в кишечнику. Неправильний прийом антибіотика загрожує появою дисбактеріозу.

Флемоксин солютаб при гнійній ангіні відрізняється високою ефективністю саме з тієї причини, що його склад швидко засвоюється організмом. Розробники препарату відзначають, що максимальна концентрація Флемоксина солютаба помічається вже через дві години після прийому таблетки.

Скільки днів пити і в якій дозуванні? Відповісти на ці питання може тільки лікуючий лікар. Головне пам’ятати, що препарат з дозуванням у 125 мг амоксициліну частіше призначається дітям, а дози в 500 мл і 1000 мл призначені для дорослих пацієнтів.

Антибіотик Флемоксин при ангіні у дітей зручний в прийомі, так як його можна розжовувати. На його склад не впливає дія шлункового соку, тому він швидко всмоктується. Метаболіти препарату не мають мікробіологічної активності.

Флемоксин солютаб часто призначається від ангіни, але щоб його дію було по-справжньому ефективним, необхідно звернутися до лікаря. Тільки отоларинголог зможе точно визначити вид патогенного збудника ангіни, адже це захворювання не завжди має бактеріальну етіологію.

Флемоксин застосування і дозування

Флемоксин при ангіні призначається індивідуально, так як лікарю необхідно враховувати відразу кілька факторів:

  • Вік пацієнта;
  • Чутливість до амоксициліну;
  • Занедбаність хвороби;
  • Наявність хронічних хвороб у гострій фазі і т. д.

Флемоксин солютаб при ангіні у дорослих і у дітей призначається курсом. При легкого та середнього ступеня тяжкості тонзиліту курс прийому антибіотика варіюється в межах п’яти або семи днів. Якщо хвороба знаходиться в запущеній стадії, то є висока ймовірність, що курс буде збільшений до 10 днів і більше. Продовження лікування частіше виникає при наявності стрептококового збудника.

Флемоксин солютаб при ангіні у дітей призначається у вигляді суспензії, особливо актуальна така форма препарату для пацієнтів у віці від 1 до 5 років. Для решти пацієнтів прийом лікарського засобу проводиться перорально. Приймати антибіотик важливо через однакові часові проміжки, при цьому неважливо після або до споживання їжі.

Щоб точно знати, як приймати Флемоксин солютаб дорослим, необхідно відвідати лікаря. Самостійне призначення цього медикаменту при ангіні, фарингіті, ларингіті бактеріальної природи протипоказано.

Після консультації лікар повинен взяти мазок, щоб точно визначити вид мікроорганізму. Після лабораторного дослідження отоларинголог може з точністю встановити причину хвороби. Якщо виявити збудника не виходить, то призначається Флемоксин, так як він має широкий спектр дії.

При легкого та середнього ступеня тонзиліту цей антибіотик приймається за стандартною п’ятиденною схемою. Для лікування дітей від 10 років та дорослих виробляти рекомендує приймати таблетки по 500-750 мг 2 рази на добу або по 375-500 мг, але тричі на день.

Для лікування ангіни у дитини від 3 до 10 років лікарі призначають прийом по 375 мг 2 рази на добу або по 250 мг 3 рази. Щоб вилікувати тонзиліт у малюка у віці від року до 3 років доречно проводити прим препарату по 125 мг 3 рази на добу.

У разі занадто важкою ангіни прийом антибіотика проводиться триразово протягом доби.

Все антибіотики, які мають у складі амоксицилін, можуть викликати патології кишечника через зміни мікрофлори. Щоб уникнути такої ситуації, лікарі радять приймати паралельно з антибіотиками пробіотики. Для дітей підійдуть домашні йогурти, кефіри, тобто вся кисломолочна продукція, що має в складі біфідобактерії.

Можна Флемоксин при вагітності?

Як приймати Флемоксин вагітним жінкам? Дозування і тривалість прийому препарату в такому разі призначає тільки лікар. Жінці в положенні ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Приймати Флемоксин солютаб при вагітності та в період годування груддю можна, але під суворим наглядом лікаря.

Вибір препарату від тонзиліту робить лікар. Часто майбутні матусі чують про високої ефективності Флемоклава, але довіряти чуткам не варто. Флемоклав або Флемоксин – що краще? Якщо дивитися по складу, то Флемоклав має більш сильною дією, так як в цьому препараті є й амоксицилін, і клавуланова кислота.

Ангіна і Флемоксин солютаб – поняття взаємопов’язані, так як цей препарат розрахований на боротьбу саме з бактеріями, що викликають тонзиліт. Вагітним жінкам не варто забувати, що будь-який антибіотик здатний негативно вплинути на роботу кишечника. Перед прийомом обов’язково варто відвідати лікаря, щоб той призначив саму щадну дозування.

Якщо це лікарський засіб призначили жінці в період лактиации, то годування груддю відкладається на деякий час. У цей період материнське молоко краще замінити сумішами для годування, адже препарат здатний проникати в його склад. При неправильному підході до лікування у новонародженої дитини з-за припинення годування груддю в період прийому матір’ю антибіотика може з’явитися алергічна реакція.

Протипоказання і побічні дії

Флемоксин солютаб при ангіні дітям і дорослим призначається тільки за рецептом лікаря. Цей препарат заборонено приймати паралельно з іншими бактерицидними антибіотичними лікарськими засобами. В такому випадку може виникнути несумісність компонентів, що загрожує появою великого ряду побічних ефектів.

Також Флемоксин не варто поєднувати з эстрогеносеодержащими контрацептивами. Прямими протипоказами до прийому препарату є наступні патології:

  • Індивідуальна непереносимість складу;
  • Підвищена чутливість;
  • Захворювання нирок;
  • Інфекційний мононуклеоз;
  • Виразковий коліт;
  • Інфекційний лімфолейкоз;
  • Ниркова недостатність.

Якщо у пацієнта є мононуклеоз або лімфолейкоз, то після прийому цього антибіотичної кошти різко підвищується ймовірність розвитку екзантеми. Також цей склад протипоказаний при захворюваннях ШКТ, які перебувають у гострій фазі. Особливо небезпечні хвороби шлунка, пов’язані з проникненням інфекції.

Не можна приймати Флемоксин при алкогольному сп’янінні або розвитку алергії.

Антибіотик цього виду має ряд побічних ефектів, які можуть з’являтися з подвоєною силою-за паралельного прийому двох пенициллиновых препаратів.

Пацієнти помічають негативні реакції з боку різних органів систем:

  • ШКТ. Хворий після прийому Флемоксина може помічати короткочасне зміна смакових якостей, є ймовірність розвитку діареї, нудоти, метеоризму.
  • Порушення мікрофлори. Негативний вплив антибіотика поширюється не тільки на мікроорганізми кишечника, але і на корисні клітини в ротовій порожнині. Може з’явитися герпес, стоматит, запалення язика і т. д.
  • Алергічні реакції. Флемоксин може запустити алергічні процеси у вигляді висипу, набряку, кропив’янки по тілу, незначним підвищенням температури тіла. У важких випадках не виключається поява анафілактичного шоку та ангіоневротичного набряку.

Якщо подібні реакції проявляються, то не стиот зволікати з відвідуванням лікаря. Про зміну свого самопочуття варто відразу попередити лікаря. Він зможе замінити препарат або зменшити дозування.

Коли пацієнт займається самолікуванням, то може статися передозування препаратом. У такій ситуації хворий може переживати наступні зміни:

  • Головний біль;
  • Нудоту;
  • Блювоту;
  • Запаморочення;
  • Сильну слабкість;
  • Надмірне збудження;
  • Тривожність;
  • Безсоння;
  • Прискорений серцевий ритм.

При передозуванні пацієнт може довести себе до депресивного стану. Щоб уникнути таких змін роботи організму, варто звертатися до лікаря при перших симптомах захворювання.

Переваги і недоліки Флемоксина при ангіні

Флемоксин солютаб багато лікарів вважають одним з найбільш сучасних і легких в плані прийому препаратом. Він виділяється з ряду своїх побратимів з пеніцилінового ряду лікарських засобів, так як він рідко викликає побічні реакції. Крім того, вплив препарату є м’яким і не надто агресивним.

Окрема увага приділяється тому, що цей антибіотик можна призначати вагітним жінкам, чого не можна сказати про багато сучасні препарати.

Переваги Флемоксина солютаба відзначили багато пацієнтів. Самі лікарі все частіше віддають перевагу саме цьому препарату, так як він буквально за 5-7 днів повністю вбиває всі патогенні мікроорганізми, які волали ангіну. Плюси цього лікарського засобу:

  1. Діє протягом 2 годин;
  2. Швидко всмоктується;
  3. Рідко викликає побічні ефекти;
  4. Припустимо для лікування вагітних жінок;
  5. Можна призначати дітям від 1 року у вигляді суспензії;
  6. Впливає на широкий спектр патогенної мікрофлори;
  7. На склад не впливає шлункова кислота;
  8. Можна приймати незалежно від прийому їжі;
  9. Поліпшення самопочуття настає вже на 2-3 день прийому;
  10. Ціна на препарат стартує від 250 рублів, все залежить від дозування.

Якщо говорити про недоліки препарату, то вони наступні:

  • Не можна приймати в період лактації;
  • Антибіотик протипоказаний людям з проблемами нирок і печінки;
  • Має побічні ефекти, але вони проявляються не часто;
  • Паралельно доречно приймати пробіотики;
  • Склад не поєднується з низкою препаратів;
  • Таблетки приймати через точні часові проміжки.

Такі плюси і мінуси Флемоксина солютаба необхідно знати заздалегідь, щоб не припиняти майбутній курс лікування. Варто розуміти, що антибіотичні таблетки варто приймати ще мінімум 2-3 дні після стійкого поліпшення самопочуття. При відсутності болю в горлі, зменшенні набряку мигдалин, зниження активності виділень на слизовій, не варто вважати, що хвороба пішла. Патогенна мікрофлора ще знаходиться в організмі, тому важливо приймати препарат строго по рекомендації лікаря.

Поради по застосуванню препарату

Антибіотик Флемоксин солютаб – серйозний і дієвий препарат, але ефект від нього настає тільки при строгому виконанні всіх правил прийому. Лікарі неодноразово повторюють наступні поради по його використанню:

  1. Не можна на свій розсуд припиняти або переривати курс лікування. Не варто думати, що один антибіотик можна швидко замінити іншим без консультації лікаря. Таке недбале ставлення до свого здоров’я може призвести до того, що патогенна мікрофлора просто перестане реагувати на такого роду препарати.
  2. Пити таблетки краще після прийому їжі. Якщо пити Флемоксин перед їжею, то є ймовірність появи нудоти або блювоти.
  3. Для лікування дітей від року до 5 років краще віддавати перевагу суспензії, а не таблеток. Дітям від 5 років таблетки краще попередньо подрібнювати.
  4. Щоб запобігти розвиток дисбактеріозу на період прийому антибіотиків потрібно вживати кисломолочну продукцію, або приймати пробіотики.
  5. При появі перших негативних симптомів після прийому Флемоксина потрібно повідомити про це лікаря. Є ймовірність, що препарат буде замінений, або лікар зменшить дозування.

Лікування ангіни антибіотичними препаратами повинно проходити під наглядом отоларинголога. Щоб повністю перемогти хворобу, необхідно слідувати рекомендаціям лікаря, пити таблетки курсом і не піддаватися чуток. Не завжди народна медицина здатна вилікувати хворого від бактеріального тонзиліту одними полосканнями, компресами або чаями.

Флемоксин солютаб можна назвати універсальним лікарським засобом, яке однаково добре допомагає і дорослих пацієнта, і дітям. Широкий спектр дії гарантує швидкий результат. При своєчасному зверненні до лікаря пацієнт може повернутися до нормальної життєдіяльності вже через 5-7 днів.